Pożyczka na spłatę przeterminowanego kredytu

przeterminowany kredytNajgorszą sytuacją, w jaką może wpaść dłużnik posiadający przeterminowane zobowiązania, jest pożyczka na spłatę przeterminowanego kredytu, czyli tak zwane rolowanie kredytów.

Polega ono na tym, że bierze się jedną pożyczkę tylko po to, by móc spłacić inną.

Oznacza to, że nasza sytuacja po zaciągnięciu nowej pożyczki nie tylko się de facto nie zmieniła na lepsze, ale w zasadzie doszło do jej pogorszenia, ponieważ do spłacenia jest więcej pieniędzy i termin wymagalności kolejnych rat bardzo mocno się zbliża.

Nie zmienia to niestety w niczym faktu, że rolowanie kredytów jest bardzo często jedynym sposobem na ucieczkę spod topora, a w dodatku specjalna forma rolowania może być nawet dla nas korzystna. Trzeba to tylko odpowiednio rozegrać.

Najważniejszą zasadą, jakiej trzeba się trzymać, to ostry zakaz pokrywania zobowiązań tańszych droższymi.

Jeśli to zrobimy, nasz dług zacznie narastać w sposób wykładniczy, co szybko spowoduje całkowite bankructwo.

Zawsze trzeba najpierw próbować w jakiś sposób dogadać się z wierzycielami, bo im też nie jest na rękę sytuacja spisania pożyczonych pieniędzy na straty.

W wielu wypadkach nie będzie to możliwe i pożyczka na spłatę przeterminowanego kredytu staje się koniecznością.
Kiedy będziemy pożyczać dodatkowe pieniądze, powinniśmy starać się to zrobić tak, by nowe zobowiązanie było dla nas spłacalne.

Oznacza to, że pożyczki krótkoterminowe z wysokim oprocentowaniem należy zmienić na długoterminowe z niższym oprocentowaniem.

Jeśli to możliwe, dobrze jest też możliwie mocno ograniczyć ilość podmiotów, wobec których posiadamy długi. Narzędziem do osiągnięcia tego celu będzie kredyt konsolidacyjny, który trochę wbrew swojej nazwie, może być wykorzystany po prostu do refinansowania pojedynczego zobowiązania.

Obniżenie kosztu takiego kredytu można uzyskać poprzez zaoferowanie dobrych zabezpieczeń. Najlepszym z nich jest oczywiście zabezpieczenie hipoteczne, ale jeśli nie jest to możliwe, można przedstawić samochód lub osoby nas żyrujące. Im więcej zabezpieczeń, tym niższy koszt kredytu, więc warto jest mieć ich jak najwięcej, nawet jeśli wszystkie nie są na raz potrzebne.
Pamiętajmy w tym wszystkim, że najłatwiej dostępne są zazwyczaj te produkty finansowe, które będą nas najwięcej kosztowały i bywa tak, że oferta refinansowania naszej pożyczki przez tą samą firmę, która nam jej udzielała, bywa zdecydowanie najdroższa. Katastrofalne w skutkach może być też branie wszelkiego rodzaju chwilówek i zadłużanie się na karcie kredytowej.

Jeden komentarz na temat “Pożyczka na spłatę przeterminowanego kredytu

  1. Potrzebuje 14000 na spłatę przedterminowych należności. Dochód to emerytura.Mogę płacić rate 400 miesięcznie. Sprawą pilna.,proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *